Караван мимозе улицама Билеће проћи ће у суботу (7.март) у 13:00 часова

Дефиле мажореткиња и тромбуњера кретаће се улицама „Краља Александра“ и „Обилићев вијенац“ .

„То је један радостан догађај за Билећу посебно што је некада постојала традиција да караван мимозе прође кроз нашу општину. Обнављамо традицију и показујемо да смо и ми дио медитеранског појаса, да и код нас треба да замирише мимоза и да осјетимо радост доласка прољећа“, каже менаџер Општине Билећа Михајло Вујовић. Из Полицијске станице Билећа апелују на грађане да на дан одржавања манифестације не остављају аутомобиле у улицама „Краља Александра“ и „Обилићев вијенац“ у термину од 12:30 до 14:00 часова, те обавјештавају да ће саобраћај у поменутим улицама бити обустављен од 13:00 часова до завршетка карневала. Празник мимозе је најстарији фестивал у Херцег Новом, који је ове године почео 14. фебруара наступом Лепе Брене и биће завршен 14.марта концертом Жељка Јоксимовића. У циљу промоције 51. Дана мимозе караван је обишао више градова широм региона.