На празник Силаска Светог Духа на Апостоле традиционално се одржава Тројичидански сабор код манастира Добрићево.

Овај сабор који је обновио, послије вишедеценијског прекида, игуман Добрићевски високопреподобни архимандрит о.Симеон Биберџић ове године због вируса корона одржан je без такмичарског дјела програма.

Свету литургију у манастиру Добрићево служио је свештеник Александар Шмања. Након литургије благословну бесједу одржао је свештеник Данило Боро. Прошлогодишњи побједници сабора, Удружење гуслара и епских пјесника „Војвода Влатко Вуковић“ приредили су пригодан ревијални програм у ком су наступиле мушка, млађа и старија женска пјевачка група, народни гуслар Милош Вукоје и гуслар Драган Даковић. Поздравну здравицу одржао је Божо Вуковић.

Уз жељу да се традиција окупљања код манастира Добрићево не прекине ни у најтежим временима, организатори саборовања поручили су да вјерују да ће већ наредене године код овог манастира бити окупљен велики број чувара народне традиције.