ОПШТИНА БИЛЕЋА И ГАРАНТНИ ФОНД РС ПОТПИСАЛИ ПРОТОКОЛ О САРАДЊИ

Представници општине Билећа потписали су данас са директором Гарантног фонда Републике Срспске Радивојем Крчмаром протокол о сарадњи.

Потписаним протоколом биће проширена мрежа подршке различитим пројектима на подручју општине Билећа, као и нове могућности привредницима у виду гаранције приликом кредитних задужења.

„Фонд је основан ради пружања подршке развоју предузетништва кроз олакшање приступа финансијским средствима неопходним за пословне активности предузетника у Републици Српској. Задовољан сам данашњим састанком у Билећи и искрено се надам да ћемо као институција обезбједити подршку развоју малих и средњих предузећа када је у питању приступ финансијским средствима код банака и других финансијских организација које подржавају фирме из области индустрије , пољопривреде, туризма и угоститељства“, истакао је директор Гарантног фонда Републике Срспске Радивоје Крчмар.

Гарантни фонд је основан ради подршке развоју предузетништва кроз олакшавање приступа финансијским средствима, а дјелатност Фонда је издавање свих врста гаранција, супергаранција и контрагаранција за обезбјеђивање дијела обавезе по кредиту или другој финансијској обавези.

„Желим да истакнем захвалност директору Фонда и његовим сарадницима који су издвојили вријеме да посјете нашу општину и да остваримо ову нашу данашњу сарадњу. Могућности које нуди фонд су заиста добре и надам се да ће помоћи предузетницима у нашој општини. Надам се да је ово само почетак наше сарадње и да ће у будућности доћи до конкретних уговора на обострано задовољство потписника протокола о сарадњи“, изјавио је Замјеник начелника општине Билећа Милорад Радовић.

Представници Гарантног фонда Републике Срспске посјетили су данас и Мљекару „Пађени“ са којом су потписали протокол о сарадњи.

Гарантни фонд чији је оснивач Влада Републике Српске има потписан уговор о сарадњи са свим банкама које имају дозволу Агенције за банкарство.