Отворено игралиште у насељу Језерине

У билећком насељу Језерине синоћ је у присуству великог броја малишана отворено игралиште, које је, у сарадњи са Међународном организацијом за миграције, изградила Омладинска организација "Језерине".

Предсједник Омладинске организације  "Језерине" Владимир Милидраговић рекао је да је игралиште изграђено у оквиру пројекта Подршка младима у локалним заједницама у Босни и Херцеговини.

Он је навео да је Међународна организација за миграције додијелила средства за дјечије игралиште у оквиру додатног гранта због успијешно спроведеног пројекта изградње вишенамјенског игралишта у овом насељу прошле године.

" Са одличним резултатима наш пројекат је био један од најбоље оцијењених и добили смо додатни грант од Међународне организације  за миграције. Тај грант је износио око 4.500 КМ, али је требало много више новца да би се ово изградило" , истакао  је Милидраговић.

Он је навео да се игралиште састоји од клацкалица, трамболина, љуљашки, мостова , стаза , истичићи значај оваквог игралишта за дјецу.

Милидраговић је навео да велику захвалност дугује бројним привредним и физичким лицима из Билеће који су финансијски и другим прилозима помогли изградњу игралишта.

Шеф мисије Међународне организације за миграције у БиХ Питер ван дер Оверарт рекао је да вечерашњи догађај показује да и најмање заједнице могу постићи много ако им се пружи мало подршке.

Пројекат Подршке младима у локалним заједницама спроводи Међународна организација за миграције у 15 општина у БиХ, а финансирају га Влада Велике Британије, Амбасада Италије и USAID.