ПРИПАДНИЦИ ОРУЖАНИХ СНАГА ДАРОВАЛИ КРВ

У склопу обиљежавања Дана оружаних снага БиХ данас је у Дому здравља „Свети Лука“ у Билећи одржана акција добровољног даривања крви. У акцији је прикупљено 39 доза драгоцјене течности, а 45 припадника Оружаних снага одазвало се овој најхуманијој активности.

Ова традиционална акција Оружаних снага одржава се два пута годишње. Начелник Службе за трансфузијску  медицину Требиње  Драган Шаренац изразио је задовољство акцијама добровољног даривања крви у Херцеговини.

„ Са припадницима Оружаних снага увијек имамо добру сарадњу и годишње спроведемо двије акције добровољног даривања крви. У Херцеговини имамо одлично организоване акције, сваке године све више херцеговаца прикључује се овој најхуманијој активности. Захваљујући таквим акцијама ми увијек можемо да одговоримо на све захтјеве за трансфузијом крви.“, рекао је доктор Шаренац.

У склопу обиљежавања Дана оружаних снага БиХ  одржано је свечано постројавање, као и Дан отворених врата.