Руководство Општине Билећа угостило власника Билећке Ковнице

Руководство Општине Билећа на челу са начелником Веселином Вујовићем састало се данас са Сеадом Џафићем. Он је начелник општине Калесија и власник билећке Ковнице. Разговарали су о развоју привреде с циљем да се ова фабрика врати у првобитан положај.

“Има заинтересованих људи који желе направити погон за прераду рибе, а ја стојим на располагању или да продам један дио земљишта или да уступим халу под закуп, само да се запосли становништво Билеће, нећу гледати економску рачуницу” поручио је Сеад Џафић.

Начелник је истакао да је овај радни састанак од велике користи за Билећане “Имало би велики значај да се опет покрене производња са ковницом иако је због пандемије све стало, али се надам да би у скорије вријеме опет могло доћи до покретања производње” најавио је начелник Веселин Вујовић.

Циљ је да се у наредном периоду обезбиједи што већи број радних мјеста, покрене развој привреде и да Билећа постане боље мјесто за живот.