УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „СВЕТИ САВА“ – СТЕФАН ВУКОВИЋ

„Прво што ми падне на памет када размишљам о Стефану је колико је скроман, колико је једноставан, јако је мирано дијете. Некако оставља утисак као да је увијек негдје у другом плану, али када се виде његове оцјене и сви његови успјеси онда се види колико рада и труда стоји иза тога. Стварно треба много рада да би неко био вуковац и ученик генерације“ каже Тања Самарџић, Стефанов разредни старјешина.

У Основној школи „Свети Сава“ међу свршеним основцима два ученика добила су „Вукову диплому“ , а једанаест ученика деветогодишње школовање завршило је са одличним успјехом и примјерним владањем.За ђака генерације проглашен је Стефан Вуковић, ученик IX1одјељења, а Вукову диплому добила је и Милица Носовић.
У разговору за наш радио Стефан је истакао да је било потребно много залагања да се оствари овакав успјех, али да се радом и трудом све може остварити. „Планирам да упишем Гимназију јер сматрам да је то најбољи избор за добре ученике који желе да стекну квалитетно опште образовање и који још увијек нису одлучили чиме желе да се баве у будућности. Волим природне науке, па су ми омиљени предмети били математика и хемија али уз њих још и географија“, каже Стефан.
Слободно вријеме воли да проводи играјући баскет или фудбал са пријатељима, а основну школу каже да ће памтити по својим друговима, али и коронавирусу који је обиљежио ову школску годину.
Професорица енглеског језика и разредни старјешина IX1, Тања Самарџић, истиче да су овакви растанци посебно емотивни за њу. „ Морам поменути и остале ученике, ту су Милица Носовић која је била у трци за ђака генерације, али и остали одлични ученици, Анастасија, Сара, Милан, Нађа....једно сјајно одјељење. Једна посебна генерација. Врло тихи, мирни, сталожени. Са њима се све дало договорити. Радујем се њиховом успјеху и свим наредним успјесима. Поносна сам што сам била њихов разредник“.
Стефану, Милици и свим свршеним основцима редакција Радио Билеће жели много петица и остварених снова. Његујте ваша пријатељства, оцјене се брзо забораве, али се прави пријатељи заувијек чувају. Срећно наши „мали матуранти"