У НАРОДНОЈ БИБЛИОТЕЦИ „ВЛАДИМИР ГАЋИНОВИЋ“ ПРОМОВИСАНА КЊИГА О ЗНАМЕНИТИМ ХЕРЦЕГОВЦИМА

У Народној библиотеци „Владимир Гаћиновић“ у Билећи вечерас је одржана промоција књиге „Знаменити потомци горштака Захумља, Травуније и средишње Херцеговине“.

Драго Круљ и Мила Торовић, аутори ове књиге, поријеклом су из Херцеговине, а живе у Новом Саду. Књига на око 200 страна великог формата и савременог дизајна доноси осврте на живот и дјело преко 400 знаменитих Херцеговаца из области историје, науке, културе, образовања, спорта... О књизи је говорио један од аутора Драго Круљ, који је нагласио да је њихов основни циљ био да широм свијета представе  Херцеговину и њене знамените људе. Књига је изашла у издању издавачке куће „Прометеј“ из Новог Сада 2018. године и побудила је интересовање шире читалачке публике. Рецензије и одабране текстове из књиге вечерас су читале ученице Средњошколског центра“Голуб Куреш“ Милица Куљић и Данијела Батинић. Програм промоције водила је Ирена Дунђер, директор билећке библиотеке.