ЧЛАНОВИ „ЗОРЕ ХЕРЦЕГОВИНЕ“ ПРИРЕДИЛИ ГОДИШЊИ КОНЦЕРТ СА ПРИЈАТЕЉИМА

Велики годишњи концерт културно- умјетничког друштва  „Зора Херцеговине“, који је у суботу одржан у Дому културе „Јевто Дедијер“ окупио је велики број љубитеља народних игара и пјесама. Гости програма били су фолклораши из Чачка и Источног Сарајево.

„Вишегодишње дружење са члановима Зоре Херцеговине резултирало  је овим гостовањем,  а нама је част и задовољство што наступамо у Билећи“, рекао је Небојша Јовашевић из КУД"ФРА"-  Чачак.

Чланови културно- умјетничког друштва „Зора Херцеговине“ извели су игре из Пчиње, Бачке, Босилеграда, Лесковца и Херцеговине.   У програму су наступиле и чланице етно  групе „Василисе“.

„Годишњи концерт је прилика да покажемо шта смо научили у протеклом периоду и представимо домаћој публици све наше узрасне групе“, истакла је Млађенка Батинић, предсједница КУД "Зора Херцеговине".

Програм су обогатили и чланови Црквеног хора "Свети Сава"из Билеће и млади гуслар Дејан Милићевић, члан Удружења гуслара „Војвода Глигор Милићевић“.