ЈУНИОРКЕ „ХЕРЦЕГОВЦА“ УБЈЕДЉИВЕ НА СТАРТУ ЗАВРШНОГ ТУРНИРА ЗА ПРВАКА СРПСКЕ

Билећа је домаћин и финалног турнира јуниорског првенства Републике Српске за одбојкашице.

Свечаним дефилеом одбојкашица четири најбоље екипе у Републици Српској данас је у Билећи почео финални турнир јуниорског првенства.

Турнир је отворио предсједник Скупштине општине Билећа Срђан Роган, који је нагласио да је Билећа град спорта у који су млади спортисти увијек добродошли.

„ Желим да се пријатно осјећате у нашој лијепој Билећи која је постала препознатљива по одбојци, највише захваљујући Тијани Бошковић. Драго ми је што постајемо град спорта и културе и убијеђен сам да ће Билећа у будућности изњедрити бројне спортисте који ће се винути у сам врх свјетског спорта. Будите добри спортисти и добри ученици“, поручио је Роган.

Јуниорке „Херцеговца“ у првом мечу финалног турнира првенства Републике Српске за одбојкашице савладале су „Инову“ из Бањалуке резултатом 3:0 (25:14, 25:22, 25:17) .  У другој утакмици одбојкашице „Бимал Јединства“ побједиле су екипу „Гласинца“ резултатом 3:0 (25:16, 25:10, 25:18). У последњој утакмици првог дана турнира,“Херцеговац“ је без изгубљеног сета побједио “Гласинац“.

Сутра се од 11:00 часова састају ОК“Инова“ и ЖОК“ Бимал Јединство“, од 13:00 часова ОК“Гласинац“ и ОК“Инова“, а од 15:00 часова ЖОК“Бимал Јединство“ и ОК“Херцеговац“. Додјела признања, медаља и пехара најбољима биће одржана у 16:30.

Двије најбоље пласиране екипе учествоваће и на завршном турниру за првака Босне и Херцеговине.