Oдржана годишња скупштина Удружења пољопривредних произвођача Источне Херцеговине

Данас је у сали за сједнице Скупштине општине Билећа одржана годишња скупштина Удружења пољопривредних произвођача Источне Херцеговине. На дневном реду нашло се пет тачака, а сједници је претходило представљање интернет платформе која ће омогућити произвoђачима да своје производе пласирају на тржиште.

Према ријечима Данијеле Салатић, предсједнице Удружења најважнија тема је питање маркетинга.

„ Осмишљена је платформа гдје мањи пољопривредни произвођачи могу да промовишу своје производе наводећи основне податке и постављајући фотографије. Није важно која је врста производа. На ову идеју подстаклао нас је вријеме короне, јер смо одједном стали и са производњом и са продајом и морали смо ићи у корак са новонасталом ситуацијом. Циљ нам је да као кластер пружимо пуну подршку пољопривредним произвођачима“, каже Данијела Салатић.

У наредном периоду Удружење ће ревидирати план за ову годину, јер због новонастале ситуације, како кажу, постојећи план није могуће реализовати.