ЖАРКО КОПРИВИЦА ИЗАБРАН ЗА НОВОГ- СТАРОГ ПРЕДСЈЕДНИКА УДРУЖЕЊА „ВОЈВОДА ВЛАТКО ВУКОВИЋ“

На Изборној скупштини Удружења гуслара и епских пјесника „Војвода Влатко Вуковић“ из Билеће, Жарко Коривица поново је једногласно изабран за предсједника овог друштва.

Скупштину Удружења чине 53 делегата, а Изборној сједници присуствовала су  34.

Копривица је упутио захвалност члановима друштва који су му  указали повјерење.

„Хвала свим члановима на до сада оствареној сарадњи. Успјешно смо реализовали  бројне програме и наступе, пред нама је још много пројеката и сигуран сам да ћемо заједно остварити све зацртане планове.“, рекао је Копривица.

Скупштини  Удружења гуслара у Билећи присуствовали су и представници  Савеза гуслара РС.

„ Предсједник Савеза гуслара РС истакао је да наше друштво служи као примјер другима како гусларска друштва требају радити.  Ми смо наравно поносни на све што смо до сада урадили и остварили. Наш основни циљ је очување традиције, културе и обичаја и укључивање младих у гусларску секцију и пјевачке групе.“ , рекао је члан Предсједништва Удружења „Војвода Влатко Вуковић“ Радислав Уљаревић.

Након скупштине на којој су једногласно усвојени и извјештај о раду, као и финансијски извјешта у ресторану „Стари дом“ уприличено је дружење чланова.