ПИОНИРИ ФК ХЕРЦЕГОВАЦ ЗАУЗЕЛИ ТРЕЋЕ МЈЕСТО НА ЗАВРШНОМ ТУРНИРУ ЗА ПРВАКА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ!

Фудбалери Херцеговца освојили су треће мјесто у првенству Републике Српске за пионире, пошто су у утакмици за треће мјесто савладали екипу Дрине из Зворника резултатом 3:0 (2:0).

Побједник турнира је Борац из Бања Луке, док је друго мјесто заузела екипа Козаре из Градишке.

Првог дана турнира одиграни су полуфинални мечеви гдје је екипа Козаре савладала домаћи Херцеговац 2:0 (0:0), а Борац из Бања Луке савладао је вршњаке из Зворника резултатом 3:0 (1:0).

Последњег дана турнира у борби за треће мјесто састали су се Херцеговац и Дрина из Зворника. Домаћи играчи контролисали су игру од почетка утакмице и заслужено славили резултатом 3:0 (2:0).

Стријелци за Херцеговац у првом полувремену били су Пухало и Ђорђић, док је у другом полувремену Милидраговић постигао трећи погодак за коначан резултат.

„ Када сагледамо све околности можемо бити презадовољни трећим мјестом. У полуфиналу играли смо са екипом Козаре која је била фаворит, али смо и поред тога одиграли једну одличну утакмицу и могу само да будем поносан на моје играче. Сигуран сам да смо на најбољи начин представили наш град и наш клуб“ , истакао је Божо Рогач тренер ФК Херцеговац.

У финалу пионири  ФК Борца савладали су ФК  Козару резултатом 5:0 (1:1) и тако заслужено подигли пехар намијењен Прваку Републике Српске.

„ Одиграли смо двије утакмице и свакако сам задовљан приказаном игром својих фудбалера. Честитам својим момцима , али и осталим учесницима на фер и спортској борби. Све похвале домаћинима на гостопримству и организованом турниру, људима из савеза и свим људима који су учествовали у организацији турнира“ , изајвио је Предраг Мајкић тренер ФК Борац из Бања Луке.

Након финала одржана је свечана додјела пехара и медаља. На завршници првенства у Билећи учествовали су: ФК Борац из Бања Луке, ФК Дрина из Зворника, ФК Козара из Градишке и домаћин турнира ФК Херцеговац.