УЧЕНИЦЕ ИЗ БИЛЕЋЕ ОСВОЈИЛЕ ТРЕЋУ НАГРАДУ НА КОНКУРСУ ЦРВЕНОГ КРСТА

На конкурсу Црвеног Крста Републике Српске трећу награду за ликовно стваралаштво освојиле су Анастасија Кешељ и Драженка Шаренац ученице седмог разреда у ОШ „Свети Сава“.

Оне су одговориле на питање „Шта волимо код Црвеног Крста?“ и израдиле рад димензија великог хамер папира.

Награђене дјевојчице су добре другарице и обје су срећне и поносне што су заједно израдиле награђени цртеж.

„Биле смо јако задовољне када смо завршиле рад. Нисмо ни помишљале да ће тако лијепо испасти. На цртежу смо користећи разне боје и технике исписале стихове који поручују колико је хуманост важна, а насликале смо људе како помажу једни другима, јер суштина свега је помагање.“, кажу награђене дјевојчице.

Анастасији и Драженки у просторијама школе уручене су заслужене награде.

Захваљујући  на наградама професор ликовне културе Драго Вучић истакао је да је важно дјеци показати да је неком стало до њихових успјеха и награђивати их излетима, дружењима и посјетом музеја.

„Желио бих се захвалити Црвеном Крсту Билећа јер нас они увијек обавјесте и дају информације које су нам потребне да можемо да се пријавимо на конкурс. Увијек имамо добру сарадњу. Поносни смо на наше ученице. Важно је да дјеца редовно вјежбају, и усавршавају своје таленте, не само у школи него и кући. Био сам изненађен када сам видио какав план имају Анастасија и Драженка, али нисам крио одушевљење када су завршиле рад. Искрено сам се надао да ће освојити можда и прву награду. “ ,каже професор Вучић.

Ученици билећких основних школа редовно освајају награде на конкурсима. Подсјећамо да је у првом полугодишту текуће школске године ученица ОШ „Петра II Петровић Његош“ Дајана Илић освојила прву награду на конкурсу Црвеног Крста РС на тему „Мисли мине“.