ФУДБАЛЕРИ „ХЕРЦЕГОВЦА“ ОСВОЈИЛИ ЗЛАТНУ МЕДАЉУ НА МЕЂУНАРОДНОМ ТУРНИРУ У ГРУДАМА

Млади фудбалери „Херцеговца“ из Билеће освојили су златну медаљу у конкуренцији 2008. годишта  на 4. „Међународно- меморијалном ногометном турниру Миш- Дине“ који организује ХНК „Груде“.

Фудбалери „Херцеговца“ у групној фази такмичења савладали су екипу„Томиславграда“ резултатом 3:0 и екипу „Маестрал ХР“ 9:0, а поражени су од „Зрињског“ резултатом 0:3.

У борби за пласман међу четири најбоље екипе на турниру наши млади фудбалери савладали су овогодишњег освајача Дјечије фудбалске асоцијације, екипу „Спорт Талент“ из Мостара са 2:0.

Послије извођења једанаестераца у мечу између „Херцеговца“ и требињског „Леотара“ екипа из Билеће изборила је пласман у финале турнира. У утакмици за прво мјесто савладали су „Зрињски“ резултатом 3:2.

За најбољег голмана турнира проглашен је Алекса Денда, за најбољег играча Александар Вујовић, док је најефикаснији стријелац на турниру био Лука Инић, сви чланови ФК „Херцеговац“ Билећа.

На турниру су учествовало 48 екипа у двије категорије  2008 годиште  и 2010 годиште.