Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

УРУЧЕНЕ ПОНОСНЕ КАРТИЦЕ ЗА 217 БИЛЕЋКИХ ПОРОДИЦА

Предсједник Фондације „За породицу“ Драган Дакић, уручио је данас поносне картице за 217 билећких породица са троје и више дјеце. Уз поносну картицу, корисници су добили и „Нестро“ картице које им омогућавају значајне попусте на гориво и Нестро производе.Дакић каже да оно што издваја Билећу јесте чињеница да у односу на укупну популацију овдје има готово за 50% више породица него што је било очекивано да ће да испуне услов. То је добар почетак за реализацију пројекта у Општини Билећа али овом приликом је апеловао на билећке привреднике да се активније укључе у пројекат.„Желио бих желио да напоменем да апсолутно нисмо имали одзив локалних привредника за учешће у овом пројекту, што је један не баш похвалан аспект који издваја Билећу од осталих партнера. Овом приликом ја бих позвао билећке привреднике да се прикључе пријатељима породице којих у Републици Српској већ има преко 250 којима нудимо разне погодности за учешће у пројекту“ рекао је Драган Дакић, предсједник Фондације „За породицу“.Како он каже, стимуланс привредницима треба да буде намјера да учине нешто добро, да по мањој маржи остваре већи обим продаје својих роба и услуга и тиме остваре већи профит. „Ми улажемо напоре да подржимо привреднике тако што им обезбјеђујемо маркетинг, увезујући их међусобно да они имају што више погодности. Ово је сет мјера подршке које иду руку под руку и привредницима и породицама“, нагласио је Дакић.Представници општине су сагласни да је велики одзив билећких породица које су показале интересовање за „Паметном картицом“. С друге стране апелују на привреднике да имају мало више слуха за вишечлане породице.„Ја се надам да ће то у наредном периоду да се промијени и да ће наши локални привредници да се одазову и самим тим помогну породице са троје и више дјеце у нашој општини. Ми са некима већ преговарамо и надамо се да ће препознати своју корист у свему овоме а и да ће жељети да имају друштвену одговороност према вишечланим породицама , јер је то циљ нашег рада и постојања, да поправимо демографску слику Билеће па самим тим и Републике Српске“ рекао је Никола Бајовић, замјеник начелника општине Билећа.Породице које се нису до сада пријавиле а желе да остваре право на картицу могу то и даље да учине и да се јаве Одјељењу за за привреду, друштвене дјелатности и инспекцијске послове. Оне породице које данас нису преузеле своје картице, такође то могу учинити наредних дана у канцеларији број 31 у општини.

Подијели вијест