Састанак општинског руководства са представницима министарства и енергетике РС

Начелник наше општине одржао је састанак са члановима Комисије коју је именовао Министар енергетике и рударства, о додјели концесије за изградњу и коришћење више електроенергетских објеката на подручју наше општине.

Комисију чине Милан Баштинац, помоћник министра електроенергетике, Славица Богдановић, помоћник министра за правне послове и Нада Миловчевић, начелник одјељења за пројекте, концесије и обновљиве изворе енергије.
Тема састанка су биле могућности реализације пројеката:
Хидроелектране Билећа коју је доставило ЗП „Хидроелектране на Требишњици“ а.д. Требиње,
Соларне електране Планик коју је поднијело привредно друштво Б&Б сунце и вјетар д.о.о. Билећа
Вјетроелектране Планик коју је поднијело привредно друштво Б&Б сунце и вјетар д.о.о. Билећа
Соларног парка Билећа на Хаџибеговом брду коју је поднијело привредно друштво В&З заштита д.о.о. Бања Лука.
Након састанка, заједно су обишли локације на којима се планира изградња горе наведених објеката.