Дан Билећког ратника

Општинска Борачка организација Билећа обавјештава породице погинулих бораца, ратне војне инвалиде, демобилисане борце ВРС Одбрамбено- отаџбинског рата 1991-1995 године и грађане Билеће да ће у петак (1. октобра) бити обиљежен Дан Билећког ратника.

Програм обиљежавања:

• 9.00 часова- парастос погинулим српским борцима у спомен храму Свети Василије Острошки и Тврдошки код Касарне „Билећки борци“,
  • Дефиле са заставама ратних јединица од Спомен Храма Светог Василија Острошког и Тврдошког до споменика погинулим српским борцима у Одбрамбено- отаџбинском рату 1991-1995
  • 10.00 часова Полагање цвијећа на споменик погинулим српским борцима у Одбрамбено- отаџбинском рату 1991-1995, у порти цркве Свети Сава у Билећи,
  • Обраћање званичника,
  • Посјета Спомен собе,
  • Послужење испред Парохијског дома. „Вашим присуством, заједно ћемо на достојанствен начин увеличати обиљежавање Дана Билећког ратника. За крст часни и слободу златну“, наводи се у обавјештењу општинске Борачке организације Билећа. Организатори моле све присутне да се придржавају епидемиолошких мјера.