Одржан ванредни састанак БОРС-а поводом хапшења генерала Миломира Савчића

У Билећи је данас одржан састанак Координационог одбора борачких организација Источне Херцеговине. Ванредни састанак којем су присуствовали представници шест општина Источне Херцеговине одржан је због притвора који је одређен предсједнику БОРС-а, генералу Миломиру Савичићу.
На састанку је једногласно закључено да се оштро осуђује поступак суда БиХ, издавањем рјешења о одређивању притвора за српског генерала.

Са састанку је Предсједништву БОРС предлажена хитна проширена сједница Предсједништва са Предсједницима свих Градских и Општинских одбора ГБО/ОБО као и члановима одбора породица погинулих бораца и ратних војних инвалида на коју би се позвали сви Предсједници српских парламенталних политичких партија.
Заједнички закључак је и да институције Републике Српске морају заштити све борце и грађане који се нађу у сличној ситуацији.

There are no comments yet