Руски амбасадор Калабухов у посјети нашој општини

Амбасадор Руске федерације у БиХ Игор Калабухов и начелник општине Веселин Вујовић посјетили су данас Руско војничко гробље у Билећи и положили вијенце на споменик страдалим руским војницима и добровољцима у протеклим ратовима.
Током посјете нашој општини начелник Вујовић и амбасадор Калабухов разговарали су о могућностима сарадње на свим пољима два братска народа.
„Велика нам је част што је данас у Билећи амбасадор Руске федерације.Разговарамо о интезивирању сараднје у области туризма али и производњи елечтричне енергија,односно изградњи соларних електрана сто је у последње вријеме актуелно у нашој општини.Ово је била прилика да обидђемо спомен-обилљежја припадника Донског кадетског корпуса и руских добровољаца који су свој живот изгубили бранећи братски српски народ“истакао је Вујовић.
Крајем прошле годину Билећу је посјетила делегације из Ростова Великог што је још једна потврда великог пријатељства два народа.“Требамо његовати традицију сарадње и слодарности наших народа,али и радити на осталим пољима као што су индустрија и туризам кроз механизме које ми имамо.Надам се да ће млади људи из Билеће и Русије имати прилику за повезивање и сарадњу кроз хуманитарне пројекте,вјерски туризам,образовање.То су живе везе која ће наставити пријатељске и братске везе наших народа“изјавио је амбасадор Калабухов.
Због данашње посјете руског амбасадора у Билећу је допутовао Немања Бајић из Сремских Карловаца.“Дошао сам данас да поздравим амбасадора из личних разлога,јер је мој дјед провео пет година на Голом отоку само за то што је волио Русију и што је свом сину дао име Тимошенко.То га је коштало пет година казамата.Име нико није смио да промијени,ријеч је одржана,одлежао је своје али се мајке Русије није одрекао“рекао је у изјави за Радио Билећу Бајић