Стипендисти потписали уговоре

У Билећи су данас потписани уговори са студентима којима је из општинског буџета одобрена годишња стипендија у укупном износу од 900 конвертибилних марака.Право на стипендију остварио је 71 студент од њих 78 колико их је испунило услове конкурса и који ће бити стипендирани.Првобитно је било планирано да стипендија буде 110 конвертибилних марака за редовне студенте државих факултета друге,треће,четврте,пете и шесте године и да апсолвентска стипендија износи 150 конвертибилних марака за шест мјесеци каже Огњен Капор начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности општине Билећа.
„Обзиром да је дошло више пријава од очекиваних начелник Општине Билећа је одлучио да сви студенти који испуњавају прописане критеријуме добију стипендију.Како је буџет лимитиран морали смо да смањнимо стипендије са 110 на 90 конвертибилних марака и да апсолвентима са 6 мјесеци стипендирање смањимо на три“,додао је Капор.Укупно ће за ове намјене из општинске касе бити издвојено 55.000 конвертибилних марака.