У сусрет нашој Крсној слави

Поводом Савиндана, крсне славе општине Билећа, начелник Веселин Вујовић уприличио је ломљење славског колача за запослене у административним службама. Након ломљења славског колача, које су обавили свештеници Небојша Коловић и Бранко Калаба, начелник општине Веселин Вујовић честитао је славу запосленима.

-Покушавамо да изађемо из проблема које има наша општина, у првом реду финансијских, на добробит запослених како и свих становника наше Билеће. Надамо се да ће вријеме које долази донијети бољитак у нашу општину, рекао је Вујовић.
Српска православна црква прославља Светог Саву, утемељивача српске цркве, државе и школства. Првог српског архиепископа, светитеља и просветитеља у Билећи, као своју крсну славу прослављају Саборни храм, школе и СПКД,,Просвјета”.

Савиндан се обиљежава у свим школама у Републици Српској као школска слава.